Vlastní technologie NIS má obrovský potenciál pro různá použití v oblasti vesmíru a obrany, což již poznali přední průmyslové subjekty a zákazníci.

Naše vlastní vícevrstvé kulové nebo válcové tvary disulfidu wolframu (WS₂) jsou velmi odolné proti vysokému tlaku, nárazům a teplu. Jsou pouze mírně toxické a velmi dobře se uchytávají na kovy. Tyto vlastnosti ve správných přípravcích mohou usnadnit výrobu „super výkonných“ maziv, povlaků a polymerových kompozitů. Tyto průlomové anorganické vícevrstvé nanostruktury jsou rovněž obzvláště slibné pro použití u tenkých povrchových nátěrů pro ochranu před třením a opotřebením.

Kromě toho anorganické částice podobné fullerenům a nanotrubičky od NIS mohou být použité pro zesílení hromadně vyráběných polymerů a adheziv (termoplastických a reaktoplastů) pro různá použití. Tyto nanočástice zlepšují absorpci nárazu matrice, její sílu a elastičnost a také odolnost vůči tření a opotřebení. Naše anorganické fullerenům podobné částice a nanotrubičky lze rovněž smísit s nepolymerovými médii a vytvořit tak kovové a keramické matricové kompozity.